Dolnośląskie

Dolnośląskie

Szklarska Poręba dolnośląskie

Wszystkie kamery dolnośląskieKujawsko-PomorskieStrona główna

Kamera z województwa dolnośląskiego

Województwo dolnośląskie położone jest w południowo-wschodniej części Polski. Od wschodu graniczy z Niemcami, natomiast od południa z Czechami. Bez wątpienia, jest to region niezwykle popularny turystycznie wśród Polaków, a w szczególności zimą, kiedy funkcjonują liczne ośrodki narciarskie.

Stolicą Dolnego Śląska jest Wrocław, przepiękne miasto z licznymi zabytkami, mnóstwem muzeów oraz długą i niesamowicie ciekawą historią. Niekwestionowaną wizytówką Wrocławia jest historyczne centrum obejmujące między innymi Stare Miasto, fantastyczny Rynek z Ratuszem, a także Nowy Targ oraz Plac Solny.

Na terenie Dolnego Śląska znajduje się co najmniej kilka mniejszych i większych miejscowości a także miejsc, które warto odwiedzić będąc w okolicy. Do najważniejszych, oprócz Wrocławia, bez wątpienia należy doskonale zachowana Twierdza Kłodzko - fortyfikacja z XVII wieku położona w Kłodzku opodal granicy z Czechami. Nie da się także przejść całkowicie obojętnie obok Opactwa Cysterskiego w Lubiążu. Ogromny barokowy kompleks złożony jest z bazyliki, klasztoru, kościoła i zabudowań gospodarczych, jest to największy tego typu obiekt na świecie.

Kamera z Dolnego Śląska

Przykładowy obraz kamery z Dolnego Śląska

Kolejnym, a zarazem jednym z najpopularniejszych miejsc wśród turystów na Dolnym Śląsku jest Karpacz położony u stóp Śnieżki wraz z jednym z dwudziestu ośmiu zachowanych kościółków Wang, który powstał setki lat temu i został przywieziony do Polski. Przebywając już w Karpaczu, grzechem byłoby się nie wybrać na Śnieżkę i na kilkugodzinną wycieczkę po Karkonoskim Parku Narodowym. Warto także poświęcić swój czas i wybrać się do Szklarskiej Poręby, aby wspiąć się na Szrenicę, z której roztaczają się fenomenalne widoki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony karpacz.pl