Podkarpackie

Podkarpackie

Rzeszów widok z kamery online z Polski w województwie podkarpackim

Wszystkie kamery podkarpackiePodlaskieOpolskie

Kamera online z województwa podkarpackiego

Województwo podkarpackie położone jest na południowo-wschodnim skraju Polski przy granicy z Ukrainą i Słowacją. Siedzibą władz województwa i największym ośrodkiem gospodarczym oraz naukowym regionu jest Rzeszów. Wśród najciekawszych zabytków województwa wymienić można wspaniały Ratusz w Jarosławiu wybudowany w stylu gotyckim, który po licznych przebudowach wykonanych w XIX wieku zyskał styl neorenesansowy, a także okazały Pałac Tarnowskich. Godnym polecenia miejscem, dla zapalonych miłośnikom militariów, jest Twierdza Przemyśl będąca ogromnym zespołem fortyfikacji obronnych, trzecim co do wielkości w Europie.

Znakomita większość turystów przybywająca do województwa podkarpackiego, jako główny cel swojej podróży obiera Rzeszów, gdzie znajduje się fantastyczny Stary Rynek z okazałym Ratuszem, niemniej jednak w granicach całego województwa znaleźć możemy ciekawe obiekty architektoniczne. Ważnym punktem na turystycznej mapie województwa podkarpackiego jest Sanok, gdzie znajduje się wspaniały Rynek, a także Łańcut skrywający w sobie fantastyczny Zamek Lubomirskich. Miłośnicy architektury sakralnej powinni wybrać się do Leżajska, gdzie usytuowana jest Bazylika Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Kamera z Podkarpacia

Przykładowy obraz kamery z Podkarpacia

Województwo podkarpackie to nie tylko liczne zabytki, ale także wspaniałe walory przyrodnicze oraz góry Bieszczady, na terenie których spotkać możemy liczne zabytkowe, drewniane kościółki, które są znakiem rozpoznawczym tego regionu. Osobliwy urok Bieszczad, a także miejsca, które nie mają swoich odpowiedników w żadnej innej części Polski czy świata sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe, takie, z którego nie chce się wyjeżdżać. Ogromnym atutem, dla turystów niecierpiących tłumów ludzi, jest to, że Bieszczady to region nieco turystycznie zapomniany, i nie uświadczymy tutaj ogromnych grup turystów, które mogłyby popsuć panujący tutaj klimat. W tym niesamowitym regionie każdy z przyjeżdżających znajdzie coś dla siebie i zauroczony panującym tu klimatem zechce powrócić w okolice jeszcze nie raz by odkrywać zapomniane zakątki podkarpacia.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl