Małopolskie

Małopolskie

Kraków widok z kamery online z Polski w województwie małopolskim

Wszystkie kamery małopolskieOpolskieMazowieckie

Kamera online z województwa małopolskiego

Województwo małopolskie położone jest na południowym skraju Polski. Obejmuje Wyżynę Małopolską i fragment Karpat Zachodnich. Małopolska graniczy z województwem podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim, a także Słowacją. Głównym i największym z 61 położonych tutaj miast jest Kraków zamieszkiwany przez blisko 800 tysięcy mieszkańców.

Do największych i najpopularniejszych atrakcji regionu należą: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli Wieliczka, Zamek Królewski na Wawelu oraz Krakowskie Stare Miasto z Rynkiem Głównym i Sukiennicami. Małopolskie to także region bardzo bogaty przyrodniczo. Odnajdziemy tutaj przepiękne Parki Narodowe: Pieniński, Ojcowski, Gorczański, Tatrzański oraz Parki Krajobrazowe: Beskidu Małego, Dłubniański, Orlich Gniazd oraz aż 84 rezerwaty przyrody. Niespotykaną i niestety zanikającą ciekawostką przyrodniczą regionu jest Pustynia Błędowska, na której piasek osiąga latem temperaturę 70 °C. Liczący około 30m2 obszar znajduje się na styku Wyżyny Śląskiej i Okulskiej.

Choć województwo małopolskie jest regionem odwiedzanym przez liczne grono turystów, znajdziemy tu miejsca, które nie są aż tak popularne jak Krakowski Stary Rynek, a są to miejsca i obiekty, niemniej atrakcyjne, które warto odwiedzić. Do takich miejsc i zabytków możemy zaliczyć Zamek w Niedzicy, położony na pięknym wzgórzu nad Zbiornikiem Czorsztyńskim oraz Zamek w Wiśniczu z XIV wieku, z przepiękną kaplicą i ozdobionym krużgankami dziedzińcem. Warto także zobaczyć Bazylikę Ofiarowania NMP w Wadowicach czy też Zamek w Andrychowie nazywany Pałacem Bobrowskich.

Kamera z Małopolski

Przykładowy obraz kamery z Małopolski

Niewielkie województwo małopolskie jest niezwykle bogate w zabytkowe obiekty architektoniczne i posiada wspaniałe walory przyrodnicze. Z pewnością można tutaj zaplanować niezapomniany i bogaty we wrażenia pobyt, który wspominać będziemy z radością i sentymentem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl