Śląskie

Śląskie

Katowice widok z kamery online z Polski w województwie śląskim

Wszystkie kamery śląskieŚwiętokrzyskiePomorskie

Kamera online z województwa śląskiego

Województwo śląskie położone jest w południowej Polsce, na terenie Niziny Śląskiej, Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego, Beskidów Zachodnich i Kotliny Oświęcimskiej. Jest najgęściej zaludnionym województwem w kraju, a także najbardziej zurbanizowanym. Na kilometr kwadratowy powierzchni przypada tu tysiąc mieszkańców (dla porównania w województwie podlaskim jest to 59 osób/km2). Największe miasta województwa to Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze i Bielsko-Biała.

Województwo śląskie, choć wydaje się być miejscem mało interesującym turystycznie, gdyż większości kojarzy się z licznymi kopalniami i niezbyt czystym środowiskiem, posiada wspaniałe zabytki i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Śląsk posiada długą i bogatą historię, którą bliżej każdy może poznać dzięki wizycie w Muzeum Śląskim w Katowicach. Niekwestionowaną wizytówką Śląska jest Sanktuarium na Jasnej Górze, do którego każdego roku przybywają setki tysięcy turystów i wiernych. Ważnym punktem na turystycznej mapie Śląska są Gliwice z okazałym Starym Miastem, na którym warto spędzić kilka godzin, aby poczuć jego klimat.

Wspaniałym zwieńczeniem pobytu na Śląsku może być uczestnictwo w jednym z wielu, odbywających się tutaj festiwali muzycznych. Do najważniejszych należą: Off Festiwal, Rawa Blues Festiwal, Mayday oraz Śląska Jesień Gitarowa.

Kamera ze Śląska

Przykładowy obraz kamery ze Śląska

Mimo wysokiego stopnia urbanizacji, blisko jedną trzecią terenu województwa śląskiego pokrywają lasy zwane Lublinieckimi, Raciborskimi i Pszczyńskimi. W regionie znajduje się kilka parków krajobrazowych oraz rezerwatów, które zachęcają do spokojnych, pieszych i rowerowych wycieczek na łono przyrody, gdzie możemy odpocząć od zgiełku tłocznych i szarych, zalanych betonem miast.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czantoria.net