Warmińsko-mazurskie

Warmińsko-mazurskie

Ełk widok z kamery online z Polski w województwie warmińsko-mazurskim

Wszystkie kamery warmińsko-mazurskieWielkopolskieŚwiętokrzyskie

Kamera online z województwa warmińsko-mazurskiego

Województwo warmińsko-mazurskie położone jest na północno-wschodnim skraju Polski, tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim należącym do Rosji. Znajduje się tu trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji oznaczony specjalnym obeliskiem. Bez wątpienia, województwo warmińsko-mazurskie może stanowić idealną bazę wypadową poza granice naszego kraju, lecz na początek zachęcamy do zapoznania się z zabytkami Warmii i Mazur.

Warmińsko-Mazurskie to region o wyjątkowych walorach turystycznych, bardzo często zwany Krainą Tysiąca Jezior mimo, że faktycznie jest ich tutaj ponad dwukrotnie więcej. Jeziora, to jedno z największych bogactw regionu, z którego chętnie korzystają turyści, bardzo często przyjeżdżający tutaj w okresie wakacyjnym w celach wypoczynkowych.

Niemniej jednak, nie samym wypoczynkiem nad jeziorem turysta żyje. Olsztyn, który jest stolicą województwa jest prężnym ośrodkiem naukowym, gdzie każdego roku studia rozpoczyna kilkanaście tysięcy żaków. Najważniejszym zabytkiem Olsztyna bez wątpienia jest Zamek oraz Stary Ratusz, położony w centrum miasta. Na szczególną uwagę zasługuje także Katedra św. Jakuba i wspaniałe kamienice otaczające Rynek. Planując dłuższy pobyt na Warmii i Mazurach warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Elbląga i przespacerować się po fantastycznym Starym Mieście i na chwilę zatrzymać się przy zabytkowej Bramie Targowej. W Ełku znajdziemy ruiny Zamku Krzyżackiego, natomiast Ostróda kusi pięknym molo i wyciągiem dla narciarzy wodnych.

Latem w województwie odbywają się liczne imprezy, festyny i festiwale. Do najważniejszych nalezą: Seven Festival w Węgorzewie, Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA w Ełku, Festiwal Ełk, Fama Rock Festiwal w Iławie, Ostróda Reggae Festival i wiele innych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, przyjaciół i rodziny.

Kamera z warmińsko-mazurskiego

Przykładowy obraz kamery z warmińsko-mazurskiego

Urozmaicone przyrodniczo województwo jest idealnym miejscem do zaplanowania letniego wypoczynku. Znajdziemy tu zielone lasy, czyste jeziora, spokojne pola namiotowe i zaciszne ścieżki, którymi można odbywać wycieczki piesze i rowerowe. Okolicznymi rzekami organizowane są spływy kajakowe, jeziora zachęcają do żeglugi. W takim miejscu człowiek czuje, że żyje i na pewno zechce tu powrócić.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl