Mazowieckie

Mazowieckie

Widok z kamery online z Polski w województwie mazowieckim

Wszystkie kamery mazowieckieMałopolskieŁódzkie

Kamera online z województwa mazowieckiego

Województwo mazowieckie usytuowane jest w środkowo-wschodniej części naszego kraju. Jest największym regionem w Polsce pod względem liczby ludności oraz zajmowanej powierzchni. Siedzibą władz i największym miastem województwa jest stolica kraju – Warszawa. Do największych miast województwa mazowieckiego, obok Warszawy, należy Radom, Płock i Siedlce.

Położony w południowej części województwa Radom posiada liczne zabytki. Jego centralne dzielnice zagospodarowane są zabudową, której historia sięga XIII wieku. Warte odwiedzenia jest średniowieczne grodzisko Piotrówka, gotycki Kościół św. Wacława oraz dawny Zamek Królewski wzniesiony na rozkaz Kazimierza Wielkiego. Będąc w okolicy nie można zapomnieć także o odwiedzeniu ul. Piłsudskiego, Bazyliki katedralnej i kościoła garnizonowego św. Stanisława Biskupa.

Malowniczy Płock przyciąga zamkiem książąt mazowieckich z XVI wieku, który został przebudowany w późniejszych latach na opactwo benedyktynów. Bardzo ważnym zabytkowym obiektem architektonicznym jest także Bazylika z 1144 roku. Warto także wybrać się na spacer reprezentacyjnym deptakiem przy ul. Tumskiej oraz zwiedzić Stary Rynek z okazałym klasycystycznym Ratuszem z 1827 roku i pięknymi kamienicami. W płockim amfiteatrze oraz na plaży nad Wisłą organizowane są liczne wydarzenia, które przyciągają tysiące fanów muzyki. Można tutaj wziąć udział w festiwalu „Reggaeland”, „Audioriver” oraz „Polish HIP HOP Festival”.

Kamera z Mazowsza

Przykładowy obraz kamery z Mazowsza

Pisząc o województwie mazowieckim nie wolno zapomnieć o Warszawie, która jest nie tylko stolicą Polski, ale także najważniejszym i największym ośrodkiem kulturalnym, gospodarczym i naukowym w kraju. Warszawa zachwyca przepięknym Starym Miastem, a także licznymi zabytkami oraz wspaniałym ZOO, niemniej jednak jest to miasto, w którym życie toczy się bardzo szybko. Prawda jest taka, że już po pierwszej wizycie w stolicy, człowiek albo lubi te miasto, albo je nienawidzi, ze względu na panujący tutaj szybki tryb życia i wszechobecny nieład architektoniczny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony stereomania.pl