Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorskie

Widok z kamery online z Polski w województwie kujawsko-pomorskim

Wszystkie kamery kujawsko-pomorskieLubelskieDolnośląskie

Kamera online z województwa kujawsko-pomorskiego

Województwo kujawsko-pomorskie to region niezwykle ciekawy. To nie tylko Pomorze i Kujawy, to także inne regiony posiadające liczne, a przede wszystkim różne zabytki i krajobrazy, oferujące szereg atrakcji i posiadające różne walory turystyczne. Największym ośrodkiem turystycznym kujawsko-pomorskiego jest oczywiście Toruń, jedna z dwóch stolic województwa, z cennymi, monumentalnymi zabytkami i wspaniałym średniowiecznym zespołem miejskim, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco. Drugą stolicą województwa kujawsko-pomorskiego jest Bydgoszcz, prześmiewczo zwana Brzydgoszcz, to tutaj swoją siedzibę ma wojewoda.

Skarby kujawsko-pomorskiego nie ograniczają się jedynie do Torunia, aby je odkryć warto poświęcić swój czas i środki na podróż po tym wspaniałym regionie. W tym celu warto podążać szlakiem piastowskim, który prowadzi przez miejsca romańskie ściśle związane z początkami państwa polskiego. Niezwykle ciekawa jest także Ziemia Chełmińska, gdzie przez lata budowało się potężne państwo krzyżackie, które pozostawiło po sobie imponujące, gotyckie budowle.

Amatorzy zabytków architektonicznych i historii powinni się wybrać do słynnego rezerwatu archeologicznego kultury łużyckiej w Biskupinie, jest to miejscowość, o której każdy słyszał na lekcjach historii. Bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie województwa, a także Polski jest Chełmno – stosunkowo niewielkie, urokliwe miasteczko pełne wyjątkowych gotyckich zabytków.

Kamera z kujawsko-pomorskiego

Przykładowy obraz kamery z kujawsko-pomorskiego

Zwiedzanie województwa kujawsko-pomorskiego bardzo łatwo połączyć można z aktywnym wypoczynkiem. Jesienią, latem czy wiosną warto wybrać się na zwiedzanie rowerem lub w siodle, gdyż w obrębie województwa zostało wyznaczonych wiele szlaków rowerowych i konnych. Wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe sprawiły, że na terenie kujawsko-pomorskiego zostało wyznaczonych aż 9 parków krajobrazowych, szereg rezerwatów przyrody, a także obszary chronionego krajobrazu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl