Lubelskie

Lubelskie

Zamość widok z kamery online z Polski w województwie lubelskim

Wszystkie kamery lubelskieLubuskieKujawsko-Pomorskie

Kamera online z województwa lubelskiego

Województwo lubelskie położone jest we wschodniej części naszego kraju, na terenach określanych mianem Polski B. Wschodnia cześć Polski w dużej mierze jest turystycznie nieżywa, najwięcej spotkać tutaj możemy „lokalnych turystów”, przyjeżdżających z województw sąsiadujących z województwem lubelskim, aniżeli turystów z województw położonych na zachodzie kraju. Prawda jest taka, że wszelkiego rodzaju infrastruktura, czy to drogowa, czy też hotelowa była tutaj dość słabo rozwinięta, jednak powoli to się zmienia.

Województwo lubelskie jest położone na swoistej granicy styku wielu kultur, w tym kultury Wschodu i Zachodu, gdzie łączą się tradycje katolickie, prawosławne, a także judaistyczne, tatarskie, ormiańskie, a nawet greckie, które przez wieki kształtowały historię na tych terenach. Przedstawiciele tych nacji żyli obok siebie, razem budowali Zamość, czy też dzisiejszą stolicę województwa – Lublin, będący największą aglomeracją we wschodniej Polsce, a także najważniejszym i największym ośrodkiem nauki i kultury w regionie.

Ziemie Lubelskie kryją w sobie liczne zabytki, a w tym unikalne w skali Europy – kredowe podziemia, które znajdują się w Chełmie, a właściwie pod miastem. W Lublinie znajduje się fantastyczny Stary Rynek otoczony zabytkowymi kamienicami, natomiast w niewielkiej miejscowości Kozłówka, położonej nieco ponad 30 kilometrów na północ od Lublina, znajduje się muzeum wnętrz pałacowych. Warto również poświęcić swój czas i wybrać się do niewielkiej wsi Jabłeczna, gdzie znajduje się najstarszy w naszym kraju sakralny zespół monastyczny.

Kamera z lubelskiego

Przykładowy obraz kamery z lubelskiego

Tereny województwa lubelskiego należą do jednych z najczystszych w naszym kraju, znajdują się tutaj dwa parki narodowe, a także aż 17 krajobrazowych. Liczne lasy i przepiękne olbrzymie łąki zachęcają do wypoczynku na łonie natury, a także do spędzania wypoczynku aktywnie – na spacerach i wycieczkach rowerowych, co bardzo łatwo można połączyć ze zwiedzaniem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl