Wielkopolskie

Wielkopolskie

Widok z kamery online z Polski w województwie wielkopolskim

Wszystkie kamery wielkopolskieZachodniopomorskieWarmińsko-mazurskie

Kamera online z województwa wielkopolskiego

Województwo wielkopolskie zlokalizowane jest w środkowo-zachodniej Polsce. Obejmuje obszar Pojezierza Wielkopolskiego, Niziny Południowo-Wielkopolskiej oraz dorzecza środkowej Warty. Jest drugim województwem pod względem powierzchni oraz trzecim pod względem ilości mieszkańców. Region pełny jest historycznych zakątków oraz dzikiej przyrody otaczającej miasta.

Poznań to niekwestionowana stolica województwa Wielkopolskiego. Zachwycające Stare Miasto z kolorowymi kamieniczkami, Koziołki na wieży ratuszowej, Studzienka Bamberki, a także mury miejskie, to tylko niewielka cześć zabytków, które znaleźć możemy w Poznaniu, a w całym województwie jest ich o wiele więcej. W drugim co do wielkości wielkopolskim mieście Kaliszu, znajduje się fenomenalny Rynek Główny, a także piękna Katedra św. Mikołaja Biskupa oraz Pałac Trybunalski. Kolejnym, niezwykle pięknym miastem jest Konin, ze wspaniałym zabytkowym Rynkiem, a także okazałym Ratuszem i piękną świątynią – kościołem św. Bartłomieja. Wyjątkowe walory przyrodnicze regionu chronione są przez Wielkopolski Park Narodowy, który koniecznie muszą odwiedzić miłośnicy przyrody, oraz przez liczne parki krajobrazowe. Został on utworzony w 1957 roku. Wielkopolska jest uważana za region ściśle związany z początkami państwowości polskiej, czego dowodem są liczne i dobrze zachowane Ratusze, dwory i pałace.

Kamera z Wielkopolski

Przykładowy obraz kamery z Wielkopolski

Baza noclegowa województwa wielkopolskiego jest bardzo dobrze przygotowana na podjęcie dużej liczby turystów. Region położony jest w miejscu, gdzie krzyżują się liczne szlaki komunikacyjne, które ułatwiają komunikację pomiędzy województwami i miastami wojewódzkimi. Baza noclegowa Wielkopolski to przede wszystkim hotele, pensjonaty i motele, niemniej jednak możemy tutaj spotkać oferty kwater prywatnych, które świetnie uzupełniają bazę noclegową.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bramapoznania.pl