Lubuskie

Lubuskie

Obraz z kamery online z Polski w województwie lubuskim

Wszystkie kamery lubuskieŁódzkieLubelskie

Kamera online z województwa lubuskiego

Województwo lubuskie położone jest na zachodnim skraju Polski. Od północy graniczy z województwem zachodniopomorskim, od wschodu z wielkopolskim, od południa z dolnośląskim, zaś zachodnia granica oparta jest na granicy polsko-niemieckiej.

W Gorzowie Wielkopolskim czekają na nas atrakcje w postaci Starego Rynku, Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Warty oraz Fontanny Pauckscha. W mieście odbywa się kilka cyklicznych imprez, między innymi Dni Gorzowa nad Wartą, Konfrontacje Fotograficzne, Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich oraz Reggae nad Wartą.

Zielona Góra zachęca turystów przedwojenną zabudową, która przetrwała wojenną zawieruchę. Wśród wartych odwiedzenia miejsc wymienić można Stare Miasto, Aleję Niepodległości, kościoły ewangelickie, zespół fabryczny „Polska Wełna”, wytwórnię win, Palmiarnię Zielonogórską i kolej szprotawską. Głównymi miastami województwa są Gorzów Wielkopolski oraz Zielona Góra. Wśród festiwali kulturalnych organizowanych w mieście na uwagę zasługują Dni Kultury Żydowskiej, Festiwal Folkloru, Festiwal Rock Nocą oraz Róże Jazz Festiwal.

Kamera z lubuskiego

Przykładowy obraz kamery z lubuskiego

W województwie lubuskim od kilkunastu lat odbywa się najpopularniejszy festiwal muzyki rockowej w Polsce – jest to Woodstock, którego historia sięga roku 1995. Organizowany jest tuż przy granicy z Niemcami w Kostrzynie ad Odrą. Uczestnicy festiwalu mieli dotąd szansę posłuchać na żywo gwiazd polskiej sceny muzycznej, takich jak: Hey, Dżem, T.Love, Lao Che, Voo voo, Budka Suflera oraz dziesiątki innych wielkich artystów. Gwiazdy zagraniczne, które uświetniały imprezę swoją obecnością to między innymi Guano Apes, Airbourne, Helloween, The Prodigy czy Kreator.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kamera.zgora.pl